Historie firmy - Český výrobce spodního prádla a plavek.

+420 604 963 645
+420 604 963 645
Přejít na obsah
Historie firmy
 
Firmu SARA jsem založila v roce 1995. Mojí hlavní motivací byla marná snaha koupit si plavky,
ve kterých bych se cítila dobře a zároveň bych se sama sobě líbila. Při výběru z konfekčních velikostí jsem nemohla skloubit tři věci – velikost košíčků, obvod podprsenky a velikost a střih kalhotek. Najít plavky, u kterých bych při koupi nemusela dělat kompromisy, pro mě bylo nemožné.

 
Šití byl můj koníček již od puberty, kdy jsem ve třinácti letech ušila své první kalhotky… Vytvořit dobře sedící plavky pro mě bylo o více než deset let později zajímavou výzvou.  A přiznám se, že o to větší, protože v mém okolí řešila stejný problém spousta žen. A pro mě to byla možnost, jak jim díky padnoucím plavkám pomoci cítit se lépe a zvednout sebevědomí.
 
Při zakládání svého vlastního podnikání jsem čerpala z v té době již bohatých zkušeností z oděvnictví. Po ukončení učňovského studia Dámské krejčové v Havířově jsem pracovala v obchodě s metráží, kde jsem pochytila další vědomosti a inspiraci z pestrého světa krajek, látek s nádhernými vzory, či prvních elastických materiálů. Při práci jsem zároveň dálkově studovala oděvní průmyslovou školu v Ostravě – obor Technologie zpracování a konstrukce střihů.
 
Po revoluci jsem ukončila pracovní poměr a jako OSVČ šila pro Bruno Brušperk, Prior Ostrava a další prodejny a butiky. Otevření své prodejny s plavkami a prádlem pro mě byl v roce 1995 splněný sen, který mi dělá radost již 25 let.
 
 
S láskou,

 
Hana Radová
+420 604 963 645
Návrat na obsah